10 tysięcy użytkowników Drogowskazu 🎉🎊🙏❤

Poznaj historię

Prace nad Drogowskazem rozpoczęliśmy w kwietniu 2017, 26 października 2018 aplikacja ujrzała światło dzienne i od tego momentu została pobrana w Google Play i App Store 10 000 razy.

DROGOWSKAZ W LICZBACH

612
Liczba Kościołów w Drogowskazie
Liczba mszy tygodniowo
6044
5281
Liczba maili wymienionych z parafiami
Liczba mszy od uruchomienia Drogowskazu
227 784
72 289
Linijek kodu
Wiadomości na Slack
52 749

JAK TO BYŁO?

Kwiecień 2017
Rozpoczęliśmy pracę. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi parafiami na terenie Archidiecezji Poznańskiej, aby uzyskać aktualne dane o mszach i nabożeństwach. Stworzyliśmy to wszystko czego nie widać, a pozwala zebrać, utrzymać i wyświetlać te wszystkie informacje.
Październik 2017
Uruchomiliśmy pierwszą wersję Drogowskazu. Pozwalała ona dzięki geolokalizacji wskazać i doprowadzić na najbliższą mszę i spowiedź. Zaprezentowaliśmy ją razem z Abp. Stanisławem Gądeckim na konferencji prasowej oraz odbyliśmy serię spotkań z księżmi i radami parafialnymi.
Grudzień 2017
W Drogowskazie na początek adwentu opublikowaliśmy listę rorat i osiągnęliśmy rekord w wykorzystaniu aplikacji jednego dnia.
Marzec 2018
Uruchomiliśmy zakładkę Caritas, a w niej informacje o działaniach i możliwość wsparcia finansowego potrzebujących. Przeszliśmy chrzest bojowy, 4 marca już w kilka godzin po zawaleniu się kamienicy na poznańskim Dębcu wysłaliśmy użytkownikom powiadomienia o możliwości włączenia się w pomoc. Między innymi przy wykorzystaniu Drogowskazu Caritas zebrała na ten cel ćwierć miliona złotych.
Na święta informowaliśmy też o święconkach.
Ciekawostka: W marcu 2018 roku informacje o Drogowskazie dotarły nawet do starej dobrej telegazety!
Wielki Challenge W Wielkim Tygodniu zachęcaliśmy do podjęcia wyzwania codziennej mszy świętej. Media społecznościowe zostały zalane zdjęciami oznaczonymi #eucharystia
Kwiecień 2018
Znaleźliśmy się na 10 miejscu wśród aplikacji zyskujących popularność w Google Play.
Czerwiec 2018
W Drogowskazie można było znaleźć najpotrzebniejsze o obchodach 1050-lecia biskupstwa w Poznaniu. Szczegółowy plan wydarzenia, godzin i opis kolejnych atrakcji. Przez te kilka dni poczuliśmy się jak aplikacja wielkiego eventu.

CO DALEJ?

Chcemy wskazywać drogę do Kościoła na całym świecie. W tym momencie pracujemy na pełnych obrotach, aby Drogowskaz działał w kolejnych diecezjach w Polsce i poza granicami kraju – niedługo będziemy mogli pokazywać tego efekty.
Działania INDICO PLUS nie ograniczają się tylko do Drogowskazu.

Zachęcamy też do polubienia nas na Facebooku oraz wsparcia naszego dzieła.

KIM JESTEŚMY?

INDICO PLUS powstała, aby tworzyć dobre rzeczy dla Kościoła w dziedzinie IT. Jesteśmy przekonani, że wiara i technologia mogą iść w parze.
Jesteśmy młodym i dynamicznie rozwijającym się zespołem profesjonalistów skupionych w różnych wspólnotach Kościoła. Realizowane przez nas projekty są najwyższej jakości, chcemy aby ułatwiały życie duchowe wiernym i posługę księżom.

NASZ ZESPÓŁ